سئو

سئو چیست؟

اول از همه باید یادآوری کنیم که کلمه (سئو) که در میان کاربران و حتی برخی اهل فن رواج دارد کاملا اشتباه است و باید عادت کنیم که با همان لفظ انگلیسی آن یعنی (اس ای او) به خاطر بسپاریم و با کار بگیریم. برای فهم بهتر کلمه خلاصه شده SEO بهتر است آن را به حرف به حرف بررسی کنیم؛ پس بیایم سئو (SEO) را تکه تکه کنیم! (S) مخفف کلمه (Search) است؛ این کلمه در فارسی به معنای (جستجو) است. جستجو در دریای بی کران فضای مجازی، یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در حال حاضر، میلیون‌ها نفر از این عمل استفاده می‌کنند. (Engine) در کل به معنای (موتور) است. زمانی که کلمات (Search) و (Engine) در کنار هم قرار می‌گیرند معنای (موتور جستجو) را می‌دهد که هر کاربری را به یاد موتورهای جستجوی Google و Yahoo می‌اندازد. تا به این جای کار همه چیز مشخص است. اما حرف (O) که مخفف کلمه (Optimization) است در فارسی به معنای (بهینه سازی) است. خوب، حالا اگر تمام این سه کلمه که مخفف‌شان می‌شود (SEO) را در کنار هم قرار دهیم می‌شود (Search Engine Optimization) که ترجمه فارسی آن می‌شود ( بهینه‌سازی موتور جستجو). تام مفهوم این عبارت مرتبط به بهره‌بری و بالا بردن کیفیت و کمیت تمام وبسایت‌ها می‌شود.

سئو-چیست؟
بنر-مشاوره-سئو

سئو (SEO) و افزایش بازدید سایت

باز هم برای این که بهتر بتوانیم بهتر معنا و ماهیت اس ای او (SEO) لازم است تا نگاهی به عملکرد و فایده آن در اینترنت نگاهی بیندازیم. از میان تمام مواردی که جسته و گریخته در مورد سئو شنیده می‌شود، دو مورد بسیار مهم وجود دارند که اهمیت رعایت سئو را برای هر دارنده، طراح و صاحب سایت قابل توجه می‌کند.

کمیت ترافیک و نتایج منظم

به همراه اجرای درست صفحه سئو در سایت‌تان، ناخودآگاه همه چیز به صورت دومینو وار انجام می‌شود و همه شاخصه‌ها به نفع وبسایت شما تمام می‌شود؛ اول از همه کیفیت ترافیک را به همراه خواهید داشت و به مراتب، وقتی کیفیت و واقع‌گرا سایت شما به انجام برسد، کمیت ترافیک را که نشان‌ دهنده‌ تعداد بازدیدهای سایت شما است به دست می‌آید و دست آخر، با اضافه شدن تبلیغات مؤثر، می‌توانید میزان ترافیک‌های کمی و کیفی سایت خود را به صورت منظم و دسته بندی شده به دست آورید.

کیفیت ترافیک (Quality of traffic)

این یک واقعیت است که شما می‌توانید تمام بازدیدکنندگان وبسایت‌های اینترنتی را حتی برای یک‌‎بار به سمت وبسایت خود جذب کنید. البته این اتفاق شگفت انگیز بستگی به رعایت سئو و کیفیت ترافیک وبسایت شما دارد؛ البته نباید در این زمینه مکار باشیم! شاید گوگل (Google) به مخاطبان، وبسایت شما را به عنوان منبعی برای کامپیوترهای اَپِل (Apple) معرفی کند، آن هم در حالی که وبسایت شما مربوط به فروش سیب‌های (Apple) باغ باشد! به این ریزه‌کاری غیر حرفه‌ای کیفیت ترافیک نمی‌گویند! جذب مخاطب و کیفیت ترافیک (Quality of traffic) زمانی اتفاق می‌افتد که شما با ارائه خدمات و کسب و کار واقعی خودتان دست به بهینه سازی و سئو درست سایت خود بزنید و از طرفی مخاطبان واقعی و ماندگار جذب کنید.

افزایش بازدید گوگل

در ذهن خود سوالی طرح کنید و از سلول‌های خاکستری خود کمک بگیرید تا به جوابی برسید. این کار تا چه اندازه سخت و یا به خاطر نبود اطلاعات کافی، غیرممکن است؟! حالا همان سوال را در گوگل، یاهو و بینگ (Bing) جستجو کنید؛ بلافاصله، میلیون‌ها لینک روبه‌روی شما قرار می‌گیرد و این حرکت جادویی، هر روزه ما را شگفت‌زده می‌کند. اما تا به حال، چگونگی به وجود آمدن این فهرست جادویی ذهن شما را درگیر کرده است؟ باید بدانیم که تمام این جادو و جمبل‌ها زیر سر سئو (SEO) است! اگر به طور کلی بخواهیم به این موضوع بپردازیم که افزایش بازدید گوگل چگونه به سمت سایت شما سرازیر می‌شود، پس باید به نوع عملکرد الگوریتم‌های گوگل نگاهی بیندازیم. طی سال‌هایی که از عمر گوگل می‌گذرد، ابزارهای الگوریتم این موتور جستجو جهانی نیز قدرت و دقت بیش‌تری نسبت به قبل پیدا کرده است. الگوریتم‌های گوگل با دقتی مثال زدنی، وبسایت شما را از آدرس‌های (HTML) آن گرفته تا تعداد کلمات کلیدی تکرار شده (به صورت واقعی!) تا مفید بودن محتوای سایت شما را در نظر می‌گیرد و بعد از ارزشیابی، به این نتیجه می‌رسد که جایگاه سایت شما در میان میلیون‌ها سایت دیگر کجاست؟ افزایش بازدید گوگل یک اتفاق ساده نیست که عده‌ای، صرفا با تکرار یک کلمه کلیدی قصد دریافت افزایش بازدید از سایت‌شان هستند. سئو سازی و استفاده از محتوای مفید و مرتبط با نوع خدمات ارائه شده از طرف سایت، بهترین ابزار برای افزایش بازدید است. به کار گیری نیروی متخصص در زمینه سئو (SEO) و تولید محتوا این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید به صورت علمی و عملی به افزایش بازدید سایت خود در گوگل دست پیدا کنید.

دیده شدن در گوگل
بنر-تولید-محتوا
بهینه سازی سایت

بهبود سئو سایت

با این که هستند وبسایت‌هایی که برای پیشبرد اهداف‌شان تمام تلاش‌شان را به کار گرفته‌اند اما همچنان در مرحله‌ای از گوگل شناخته می‌شوند که در مقابل کارهایی که برای خدمات خود انجام داده‌اند عادلانه نیست! در چنین مواقعی، صاحبان وبسایت‌ها به این فکر می‌افتند که باید از یک یا چند متخصص سئو برای بهبود سئو سایت خود کمک بگیرند. اگر در چنین مرحله‌ای قرار گرفته‌اید باید اول از همه بدانید که سایت شما دارای اطلاعاتی هستند که گوگل آن‎ها در حافظه خود ثبت کرده است و این بدان معنا است که متخصص سئو باید در قدم اول، شروع به بررسی صفحه به صفحه وبسایت شما کند و بعد از آن به دسته‌بندی کلیدواژه‌ها و محتوای مربوطه وبسایت کند و سپس با در نظر گرفتن تمام فاکتورها و الگوریتم‌های حساس در زمینه کاری شما، شروع به دسته بندی اطلاعات کلیدی و کلیدواژه‌ها و همچنین حذف اطلاعاتی که باعث اسپم (Spam) شدن وبسایت شما می‌شوند کند. بهبود سئو سایت باید با دقتی بسیار بالا انجام شود و بی‌شک نیاز به صرف هزینه و زمان دارد. بهبود سئو سایت از جزئی‌ترین قسمت‌های سایت تا پایه‌ای ترین آن‌ها شروع می‌شود و دست آخر، آن چیزی که در وبسایت اتفاق می‌افتد باید از یکدستی و یکپارچگی کاملی برخوردار باشد.

بنر-طراحی-سایت

درخواست مشاوره سئو

    تنها با یک تماس با ما در ارتباط باشید!

    یا با ارسال ایمیل شروع کنید: