تولید محتوا

تولید محتوا

محتوا چیست

یکی از سخت‌ترین کارها شاید توضیح کلمات و مفاهیم بدیعی باشد. کلمه تولید محتوا شامل دامنه وسیعی از چیزهایی می شود که هر غالب خشک و خالی را پر و پیمان می‌کند و به غالب جان می‌دهد. در دنیای اینترنت و به اصطلاح فضای مجازی داستان به همین منوال است؛ تصور کنید که سایتی را راه‌اندازی کرده‌اید و می‌خواهید محصول خود را شرح دهید و از مزایای آن بگویید. خوب! برای این کار به توضیحات و اطلاعاتی نیاز دارید تا بتوانید با مخاطب‌تان ارتباط برقرار کنید. همین اطلاعات از تصاویر گرافیکی گرفته تا سطرهای نوشته شده درباره کالا و یا خدمات مورد نظر شما همان محتوا می شود که از چندین طریق به کمک شما می‌آید، اول از همه آگاه کردن مخاطب شما، دوم کیفیت ارائه محصول و یا خدمات و سومین مورد، برقراری ارتباط با مخاطب که از همه مهمتر است. امروزه، وب گردی و چرخیدن در فضای مجازی می‌تواند یک نوع تفریح از طرف یک کودک باشد و یا کاری جدی از طرف یک تاجر و یا دانشمند. زیر و رو کردن وب سایت ها و گشتن در فضای اینترنت در هر دو حالت تفریح و کسب و کار، مهم و قابل توجه هستند و برای برقراری ارتباط با مخاطب در هر رده سنی، باید محتوا داشت و هر چه محتوای مورد نظر، غنی تر و به هدف نزدیک‌تر باشد، مخاطب شما راحت‌تر با شما و کالا و خدمات شما ارتباط برقرار می کند.

تولید محتوا و نیاز به آن

اگر بخواهیم نگاهی ریزبینانه و دقیق‌تر به جهان مجازی و چیزی که آن را اینترنت می‌نامیم، بیاندازیم، می‌بینیم که این فضا، کاملا فضایی دموکراتیک و مردم سالارانه دارد. از این جهت که فضا برای هر کسی باز است تا بتواند توضیحات خود را به صورت آزادانه و دقیق در مورد کالا و خدماتی که مدنظر دارد، ارائه دهد. حتی بعد از این‌که شخصی در وبسایت خود به ثبت رساند، مشتری‌ها یا همان مخاطب مورد نظر می تواند به صورت آزادانه، نظر خود را نسبت به محتوای ارائه شده، در قسمت پیشنهادات به ثبت برساند. اما نیاز به محتوا بحث دیگری است. نیاز به محتوا برای هر کسی که بخواهد در فضای مجازی فعالیت کند یک ضرورت به حساب می‌آید؛ ارتباط ما در جهانی که زندگی می‌کنیم به جز راه زبان، با هیچ راه دیگری امکان پذیر نیست. ما برای ارتباط با همنوع خود یا باید به صورت مکتوب و یا شفاهی اطلاعاتی را ارائه دهیم و وبسایت‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. ما برای ارائه هر چیزی، از یک نظریه گرفته تا معرفی یک محصول یا خدمات، باید اطلاعاتی را به ثبت برسانیم. محتوا و نیاز به آن با توجه به کمبود وقت و سرعت جابه‌جایی اطلاعات به چند صورت ظاهر می‌شود؛ موشن گرافی، طرح‌های گرافیکی، نوشته و یا ویدیوهای آموزشی، گونه‌های مختلفی برای انتقال پیام و برقراری ارتباط هستند. برای هر کسی که می‌خواهد در این فضای جادویی و بروز فعالیت کند، تولید محتوا یک نیاز مبرم به شمار می‌رود.

محتوا

سفارش تولید محتوا

گاهی پیش می‌آید که ما برای تولید محتوا وقت می‌گذاریم و می‌خواهیم با نهایت وسواس دست به تولید محتوا بزنیم و آن‌طور که دل‌مان می‌خواهد محتوای مورد نظرمان را تولید کنیم. اما گاهی تولید محتوا به دلایلی متعدد مانند کمبود وقت، نبود متخصص در تیم کاری و یا دلایل دیگر، برای‌مان غیرقابل اجرا است. درست در این زمان است که به فکر پیدا کردن تیمی حرفه‌ای، متخصص و جسور برای اجرای این مهم می‌افتیم. تعداد آدم‌هایی که برای این کار اعلام آمادگی کرده‌اند و می‌کنند کم نیست و هر کدام با هزار بوق و کرنا، اعلام می‌کنند که ما بهترین هستیم و کار شما را تنها ما می‌توانیم انجام دهیم! اما غافل از این‌که نه وبسایت قابل اعتمادی از گروه مدعی در دسترس است و نه سابقه کاری مرتبط و معتبری از طرف آن‌ها ارائه داده می شود. با نگاهی به وب سایت وبنو می‌توانید سطح اعتماد خود را چندبرابر کنید و با خیال راحت کار را به این وبسایت بسپارید. برای ارتباط با گروه وبنو و سفارش تولید محتوا باید بدانید که سفارش را هم به صورت حضوری می توانید ارائه دهید و هم با سر زدن به قسمت تماس با ما، از طریق اینترنت با وبنو در ارتباط باشید. سفارش های شما به صورت کلمه‌ای قیمت‌گذاری می‌شود و همچنین، سطح تخصص مورد نیاز برای تولید محتوای شما نیز بر هزینه تولید محتوای شما تاثیرگذار است. به خاطر داشته باشید، سرعت عمل و دقت در تولید محتوای شما، تخصص ما و کاری لذت‌بخش برای ما تلقی می‌شود!

📌سفارش تولید محتوا

درباره وبنو

تعرفه تولید محتوا

ما در وبنو سعی بر این داریم تا با رعایت انصاف و آن چیزی که نامش را معماله‌ی برد برد می‌گذارند با مشتری‌ها یا بهتر بگوییم با مخاطبان رفتار کنیم. با نگاه به این نکته که هر کسی به خیال خود، یک تولید کننده محتوا است، وارد بازار این کار شده و با رقمی غیر معقول، اصطلاحا دست به تولید محتوا می‌زند و سرنهایت نتیجه‌ای به دست می‌آید که مورد پسند هیچ کس نیست و گیرایی لازم را هم ندارد. پس پیش از هر چیز، باید به تخصص تیمی که برای انجام کارمان اعتماد کنیم و به پیشنهادشان، قبل از این‌که سراغ کس دیگه‌ای برویم، خوب فکر کنیم! تخصصی و عمومی بودن متن مورد نظر و تعرفه تولید محتوا برای سفارش مدنظر، کاری کاملا حرفه‌ای به حساب می‌آید و حدس هزینه و تعرفه مناسب، کاری است که هر کسی نمی‌تواند انجام دهد. اول از همه باید میزان سختی متن را در نظر گرفت و سپس به سراغ تعیین تعرفه به صورت کلمه‌‎ای رفت. به عنوان مثال، در بسیاری از موارد پیش می‌آید که متخصص سئو و تولید محتوا برای یافتن منبعی موثق برای به کار بردن یک کلمه، باید دقایقی را به جستجو در گوگل و یا کتب مرتبط صرف کند تا بتواند برای مخاطب و یا مشتری خود، متنی درخور تولید کند. به همین دلیل، تعرفه بسته شده بر روی هر سفارش، با سنجش میزان و دقت محتوای مورد نظر شکل می‌گیرد.

مشاوره سئو سایت

آموزش تولید محتوا

تا این قسمت فقط در مورد سفارش و تولید محتوا صحبت کردیم اما در این قسمت می‌خواهیم در مورد یک موضوع جذاب صحبت کنیم! کسانی هستند مانند ما که تنها نمی‌خواهند یک مصرف کننده فرهنگی و تجاری باشند. بسیاری از کسانی که به سایت وبنو سر می‌زنند، می‌خواهند سفارش یک سری محتوا بدهند و تعداد کلماتی را برای وبسایت و کسب و کار خود مشخص کنند و سرنهایت با یک معامله دوستانه و برد برد، صحنه را ترک کنند. اما تعداد کم‌تری در این میان هستند که می‌خواهند تولید کننده باشند، آن هم تولید کننده محتوا! برای این دسته از مشتاقان هم باید بگوییم ما در سایت وبنو برای برگزاری کلاس های تولید محتوا و دور هم جمع کردن علاقمندان این حوزه، بی صبرانه منتظریم و به هر کسی که بخواهد به جمع تولید کنندگان محتوا اضافه شود خوش آمد می‌گوییم. اگر هم آماتور یا به همان زبان خودمان، تازه کار هستید، باز هم نگران نباشید. دوره‌های آموزش تولید محتوای وبنو به صورت سطح‌بندی شده و کاملا علمی است. استادان این حوزه در وبنو بر اساس بیش از ده سال تجربه در زمینه‌ی شناخت اس ای او (SEO) و تولید محتوا، به راحتی می‌توانند راه را برای مشتاقان این حوزه هموار کنند و آن‌ها را تبدیل به استادکارانی مسلط بر این حوزه کنند. در این دوره‌ها هر آن‌چه که لازم باشد، برای شما توضیح داده خواهد شد و شبهاتی که معمولا در حوزه تولید محتوا، گریبان‌گیر کارآموزان این حوزه می‌شود برطرف خواهد شد. اعتقاد ما بر این است که اگر شخصی از مجموعه و کلاس های وبنو تبدیل به یک تولید کننده محتوا ماهر شود، میلیون‌ها بار ارزشمند تر از هزینه ای است که برای چند جلسه کلاس از شخص گرفته شده است.

درباره وبنو

هزینه تولید محتوا

این نکته چنان مهم است که باید بارها آن را توضیح داد؛ هزینه تولید محتوا یک عمل فنی و حساب شده است و نیاز به دقت بالای سفارش گیرنده دارد. هزینه تولید محتوا باید پیش از هر چیزی متکی به تخصص و عقل و قضاوت درست باشد. اگر مقدارکم گفته شود، بی‌شک در روند کار تاثیر منفی می‌گذارد و اگر زیاد گفته شود باز هم تبعاتی جبران ناپذیر مانند بی اعتمادی را برای هر دو طرف خواهد داشت. پس این نکته را تکرار می‌کنیم که در وبنو، محتوا بر اساس تخصص و به صورت کلمه‌ای محاسبه خواهد شد که البته در این میان، انصاف حکم می‌کند که مقدار هزینه منطقی و رضایت‌بخش برای هر دو طرف باشد.

👉 سفارش تولید محتوا 👈

درخواست مشاوره